[ ]
 
 
بیوگرافی اندرو اسکات
نظرات


نام کامل : اندرو اسکات


متولد : 21 اکتبر 1976 . دابلین ، ایرلند


قد : 1.73 متر


چ
پ دست


بازیگر تئاتر ، سینما ، تلویزیون و رادیو


شناخته شده برای بازی در نقش جیم موریارتی
در سریال شرلوک تولید بی بی سی


تنها پسر خانواده؛ خواهرش سارا دو سال از او بزرگ تر و هانا نه سال از او کوچک تر است. پدرش جیم در یک آژانس اشتغال کار می کرد؛ و مادرش نورا معلم هنر دبیرستان بود.

در یک مدرسه ی پسرانه ی کاتولیک در شرق دابلین تحصیل کرد.از 7 یا 8 سالگی در تئاتر کودکان در مدرسه ایفای نقش می کرد و در دو پیام بازرگانی برای تلویزیون ایرلند حضور داشت. در هفده سالگی کار حرفه ای خود را با فیلم ایرلندی Korea آغاز کرد. Korea در سال 1995 اکران شد.


اندرو اسکات در اولین فیلم سینماییش Korea

اندرو در دانشکده Trinity در دابلین ثبت نام کرد تا در تئاتر مدرک بگیرد ولی خیلی زود احساس کرد که گوش دادن به سخنرانی ها به جای انجام خود کار وقت تلف کردن است، پس رفت تا در تئاتر Abbey در ایرلند هنرنمایی کند و در شش نمایش نامه ایفای نقش کرد.
در 1997 یک نقش کوچک در سینمایی Saving Private Ryan به کارگردانی استیون اسپیلبرگ بازی کرد و سپس نقش ادموند در نمایش نامه Long Day's Journey into Night به کارگردانی کارل ریسز را برعهده گرفت که به کسب جایزه ی مستقل Spirit بازیگر سال انجامید.

در 1999 به لندن نقل مکان کرد تا در فیلم تلویزیونی Longitude به همراه مایکل گمبون بازی کند. Longitude برنده ی هفت بفتا از جمله بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد برای مایکل گمبون شد. اسکات در لندن با هنرنمایی های متعدد در تئاتر تحسین منتقدین را برانگیخت و به یک بازیگر همه کاره و با استعداد درخشان شهرت پیدا کرد.


اندرو اسکات به همراه مایکل گمبون در Longitude

در سال 2000 در درام سینمایی Nora هم بازی ایوان مک گرگور بود؛ به علاوه در تلویزیونی The American به همراه دایانا ریگ و متیو مودین حضور داشت. و سپس در نمایش نامه ی Dublin Carol نقش مقابل برایان کاکس را در تئاتر Royal Court لندن برعهده داشت. در 2001 در مینی سریال حماسی شبکه ی HBO ، Band of Brothers ایفای نقش کرد. اسکات جو پشت صحنه ی Band of Brothers را افتضاح توصیف کرده بود.


اندرو اسکات درحال امضادادن به طرفداران (سال های مختلف)


نامه ی تشکر اندرو اسکات از طرفدارانش برای هدیه ی تولدش در 2012 (سمت چپ)
و مجموعه ی کامل Band of Brothers با امضای اندرو اسکات (سمت راست)
andrew-scott-online.tumblr.com


  اسکات برای نقش تامی مک گانن درکمدی Dead Bodies موفق به کسب ایفتای 2003 بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. در 2004 از طرف سازمان European Film Promotion به عنوان یکی از ستارگان فیلم های اروپایی انتخاب شد.
 در 2005 پس از هنرنمایی در سریال شش قسمتی My Life in Film، اولین جایزه ی Olivierش را برای بازی در نمایش نامه A Girl in a Car with a Man به دست آورد؛ در سپتامبر همین سال نیز در نمایش نامه ی Aristocrates از برایان فریل نقش کازیمیر را برعهده داشت و در وب سایت whatsonstage.com به عنوان بهترین بازیگر به انتخاب بینندگان شناخته شد. در سال 2006 با نمایش The Vertical Hour از دیوید هیر در برادوی آغاز به کار کرد. اسکات در این نمایش با بیل نای و جولیان مور هم بازی بود. او برای این نقش نامزد جایزه ی درام برتر 2007 شد. Dying City کار تئاتر دیگر او در 2006 بود که در Royal Court لندن اجرا شد.


اندرو اسکات در A Girl in a Car with a Man


اندرو اسکات در Aristocrates

در 2008 با مینی سریال John Adams در نقش سرهنگ ویلیام اسمیث به شبکه HBO بازگشت و در چهار قسمت از هفت قسمت سری بازی کرد. فیلم تلویزیونی Little White Lie نیز در همین سال پخش شد. فیلم نامه نویس سایمون استفنز برنده ی Olivier، شوی Sea Wall را مخصوصا برای بازی اندرو نوشت. Sea Wall ابتدا در 2008 در تئاتر Bush لندن اجرا شد؛ در 2009 در فستیوال ادینبورگ تمام بلیت هایش به فروش رفت؛ در 2012 به عنوان فیلم کوتاه در وب سایت رسمی خود به فروش گذاشته شد و در تابستان 2013 دوباره در National Theatre لندن به روی صحنه رفت.


اندرو اسکات در Little White Lie به همراه الین کسیدی

 

پوستر فیلم کوتاه Sea Wall (سمت چپ) و پوستر نمایش سال 2013 (سمت راست)

در اواخر 2009 اندرو اسکات در نمایش Cock در تئاتر Royal Court لندن که کاملا پر شده بود، ظاهر شد و در 2010 جایزه ی Olivier موفقیت برجسته را مشترکا با بن ویشو ، کاترین پارکینسون و پل جسن بازیگران نمایش نامه، کارگردان نمایش نامه جیمز مک دونالد و نویسنده مایک بارتلت برای Cock به دست آورد.


اندرو اسکات در Cock به همراه بن ویشو

اسکات در 2010 دو بار با تولیدات بی بی سی شناخته شد. در ابتدا با ایفای نقش بی نقص پل مک کارتنی در فیلم  Lennon Naked و سپس با نقش دورازانتظار جیم موریارتی در بازی بزرگ، قسمت سوم سریال شرلوک


اندرو اسکات در Lennon Naked

در کم تر از نه دقیقه ای که او در نقش جیم موریارتی بزهکار مشاور در پایان فصل اول سریال شرلوک ظاهر شد، اسکات یک تصویر قوی از یک مرد نامتعادل از نظر روانی، در عین حال شوخ و همچنین مرموز ارائه کرد. بازیگری شجاعانه و بی نظیرش  باعث شد کاراکتر جیم موریارتی که قرار بود تنها در همان صحنه ظاهر شود در هر سه اپیزود فصل بعدی که در سال 2011 پخش شد، حضور یابد؛ او را به یکی از ترند های توییتر بریتانیا تبدیل کرد؛ و هم چنین یک بفتا برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال 2012 و یک ایفتا برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال 2013 برای او به ارمغان آورد. (هر دو این جوایز برای فصل دوم سریال به او تعلق گرفتند.) او در فصل سوم شرلوک در فلش بک حضور دارد.
از او خواسته شده بود که با لهجه ی ایرلندی خودش در نقش موریارتی ظاهر شود. رقبای او برای بفتای 2012 مارتین فریمن، جوزف مول و استفن ری بودند.
اسکات درباره ی خواندن نظرات کاربران توییتر درباره ی جیم موریارتی گفته بود :
«مثل این می مونه که بری توی یه اتاق و مشت بخوری، بعد ببوسنت و بغلت کنن و ازت تعریف کنن؛ بعد یکی بگه «از کرواتت خیلی خوشم میاد.» و یه کشیده بهت بزنه و بعد از اتاق هلت بدن بیرون. پس جواب اینه که وارد اتاق نشید.»اندرو اسکات در مراسم Nominee's Party بفتای 2012 ، 10 می

ویدیوی مصاحبه ی اندرو با Red Carpet News TV با زیرنویس اختصاصی

[http://www.aparat.com/v/7cn3Z]
ویدیوی اهدای بفتای 2012 به اسکات


حجم 13.1 مگابایت


در زمستان 2010 در نمایش نامه ی Design for Living ایفای نقش کرد؛ درحالی که این نمایش پس از 15 سال دوباره در لندن اجرا می شد. همچنین در یک قسمت از سریال Foyle's War در نقش جیمز دوروک ظاهر شد که مجله ی Slant آن را یک هنرنمایی چشمگیر توصیف کرد. اسکات در 2010 در یک قسمت از سریال Garrow's Law به عنوان بازیگر مهمان حضور داشت.از دیگر کارهای اخیر او فیلم کوتاه Chasing Cotards و فیلم تحسین شده ی Anton Chekhov's The Duel هستند.اندرو اسکات و بندیکت کامبربچ در Design for Living – First Night at the Old Vic سپتامبر 2010

اندرو اسکات در 2011 نقش اول نمایش نامه ی Emperor and Galilean تولید Royal National Theatre را بازی کرد و در بیش تر سه ساعت و نیم زمان نمایش روی صحنه حضور داشت. در دو قسمت از سریال  The Hour ساخت بی بی سی 2 نیز نقش یک بازیگر شکست خورده را ایفا کرد. و برای ادامه ی نقش جیم موریارتی در فصل دوم، به سریال شرلوک بازگشت؛ و در لیست The Hospital Club and Time out صد شخص پرنفوذ در عرصه ی سینما و تلویزیون قرار گرفت.


اندرو اسکات در Emperor and Galilean


MediaGuardian Edinburgh International Television Festival 2012

در 2012 اندرو در برنامه ی جاه طلبانه ی Ulysses جیمز جویس در رادیو بی بی سی هنرنمایی کرد؛ کار رادیویی دیگر او در 2012، The Great Gatsby بود. اسکات علاوه بر کار در رادیو در 2012 در سریال هیجان انگیز Black Out ساخت بی بی سی  نقش مقابل کریستوفر اکلستون را برعهده داشت و نخستین نقش اولش را  در سریال درام The Town شبکه ITV ایفا کرد. فیلم تلویزیونی The Scapegoat نیز با بازی اسکات در نقش پائل در سپتامبر 2012 از شبکه ITV پخش شد.


سریال The Town


اندرو اسکات در The Scapegoat

در 2013 اسکات، کمدی ایرلندی The Stag و مینی سریال Dates را به کارنامه ی هنری خود اضافه کرد؛ و جایزه ی بهترین بازیگر رادیو بی بی سی را برای نمایش درام رادیویی Betrayal دریافت کرد.


اندرو اسکات در Dates به همراه شریدن اسمیثاندرو اسکات در The Stag premiere at TIFF

اندرو در اکشن Locke به کارگردانی استیون نایت ایفای نقش کرده و این فیلم در سپتامبر 2013 به طور ویژه در فستیوال بین المللی فیلم ونیز اکران شد.

اندرو اسکات در دو قسمت از سری سوم سریال شرلوک ایفای نقش کرد.جمع آوری و ترجمه ی مطالب : کیمیا
با تشکر از Asi برای ارسال ویدیوی مصاحبه و مهرناز برای همکاری در ترجمه

منابع

imdb.com   sherlockology.com   wikipedia.com   tumblr.com
  bbcamerica.com   andrew-scott-online.com


مرتبط با: بیوگرافی ,
دوشنبه 25 شهریور 1392ساعت : 12:23| نویسنده : کیمیا
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
آیا فصل چهارم سریال شرلوک برای شما فصل دلخواهی بود؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic