مهرناز چهارشنبه 15 دی 1395 07:45 نظرات ()
*هشدار لو رفتن داستان*بندیکت کامبربچ در جلسه ی پرسش و پاسخی که بعد از مراسم افتتاحیه ی فصل چهار دیدگاهش در مورد تحول شخصیتش را بیان کرد. بعد از کمی شوخی با توصیف استیون موفات از شرلوک فصل چهار ("یه کم آدم تر") کامبربچ بحث را جدی کرد: " او در آخر این قسمت به روانشناس مراجعه می کنه. این معنیش چی می تونه باشه؟ به نظرم الان داره انسان تر می شه"

این بازیگر در ادامه گفت " درو به روی محبت باز کرده. مایکرافت اشتباه نمی کنه وقتی در مورد خطرات احساس صحبت می کنه. شرلوک با انسانیت خودشو غافلگیر کرده" دوستی شرلوک با جان واتسون از دید کامبربچ "عنصر اصلی روند انسان شدنش در سه فصل بوده." واتسون "قطعه ی گم شده ی پازل" برای شخصیت شرلوک است.

در مورد موضوع اتفاقات این قسمت در آکواریوم لندن، کامبربچ شرح داد که شرلوک "واقعا قصدش انجام کاری برای محافظت از مری بود اما اون قدر درگیر تخریب این زن شد که در اون لحظه بی رحمیش باعث تحریک اون زن شد و اتفاقی که می افته افتاد." 

 آن گونه که کامبربچ توضیح می دهد قهرمانی شرلوک "به خاطر محبت در حال تحول و هوش ماوراءطبیعیشه البته تقریبا ماوراءطبیعی اما در اصل طبیعیه و تفاوت این دو مهمه. اون کسیه که حِرفه ی خودش رو ساخته و فداکاری هایی هم باید می کرده. بعضی از اونها ممکنه در آینده ی سریال مشخص تر بشند - کسی چه می دونه؟"

کسی که می داند خالق سریال و نویسنده ی "شش تاچر" مارک گیتیس است که تایید کرد از این قسمت به بعد فصل چهار "به طور قابل توجهی تیره" می شود.