تبلیغات
شرلوک هلمز ساکن ۲۲۱ بی خیابان بیکر - خلاصه ای از نقدهای رسانه ای "شش تاچر"
[ ]
 
 
خلاصه ای از نقدهای رسانه ای "شش تاچر"
نظرات
*هشدار لو رفتن داستان*

در این پست خلاصه ی نقد های رسانه های اینترنتی از "َشش تاچر" را جمع آوری کرده ایم. سعی کردیم تعادل بین نقد های مثبت و منفی را حفظ کنیم. توجه داشته باشید که این نقد ها چه مثبت و چه منفی به منظور ارائه ی دیدگاه های مختلف انتخاب شدند. نقدهای مثبت به معنی خوب بودن و نقدهای منفی به معنی بد بودن این قسمت نیستند. تصمیم گیرنده ی نهایی مخاطب است نه منتقد. 


Den of Geek
"این قسمت از فقدان هیجان تصاعدی که "سقوط رایخنباخ" و "آخرین عهدش" را قوی می کند رنج می برد. به جای یک داستان پیوسته، سه بخش متوالی گسسته ی نیم ساعتی بود: مقدمه ی کمدی، تعقیب و گریز دور دنیا به شیوه ی فیلم های بورن و درام احساسی-رابطه ای. به ما دستور دادند که بخندیم، هیجان زده شویم، گریه کنیم. در هیچ نقطه از سریال از ما دعوت نشد که به همراه قهرمان هایمان معمای اصلی را حل کنیم. این قسمت به دلبستگی ما به این شخصیت ها اتکا کرده بود  و نه به علاقه  مان به شخصیت منفی درست و حسابی وهمین طور مسئله ی پیچیده ای که باید حل شود. علی رغم سرگرم کننده بودن، نبود این دو قضیه احساس می شد. 

شش تاچر قسمت سرگرم کننده، صریح، خوب اما نه عالی (در مقایسه با استانداردهای بالای این سریال)بود. هدف این قسمت میانجیگر برگرداندن مهره های اصلی سریال شرلوک از سه به دو نفر بود تا وضعیت طبیعی سریال (منهای خشم  خروشان جان از هم خانه ای قدیمی اش) را دوباره برقرار کند."


IndieWire
در حالی که روایت داستان قبلا از دیدگاه سردگم اما شگفت زده ی جان واتسون نقل می شد، در حال حاضر چندین می توانند سکانس بدون او یا شرلوک وجود داشته باشند. شاید به خاطر شهرت بازیگران و برنامه های فشرده شان باشد اما باعث شد این قسمت گسسته و ناراضی کننده به نظر برسد. قطع روابط بین این دو نفر (هر چند  موقت) خبر خوبی برای طرفداران این دوستی عمیق- که بنیان سریال است - نیست. 


گاردین 
در کل این قسمت حس فیلم های جیمز باند را داشت - هلمز هرگز به این اندازه از انفجار فرار نکرده بود و به سویش ندویده بود. و به لطف تاثیر دراماتیک کارگردان ریچل تلالی قتل مری معادل مرگ ام در فیلم اسکای فال (Skyfall) بود.

*مارک گیتیس در جواب این منتقد متنی در قالب شعر در همین سایت منتشر کرده که خوندنش خالی از لطف نیست*


Screenrant 
"شش تاچر" بلافاصله بعد از اتفاقات قسمت پایانی فصل سه "آخرین عهدش" که در آن شرلوک به چارلز مگنسن (با بازی لارز میکلسن) شلیک کرد شروع می شود. اگر به خاطر داشته باشید یا در شوق فصل چهار این قسمت را دیده باشید به یاد دارید که پایان نفسگیری بود. اما تلاش های این قسمت برای بازگرداندن حس اضطراب آن لحظه ناکام ماند. اهمیت اتفاقی که سه سال پیش افتاده بود طوری احساس می شد که سه سال پیش اتفاق افتاده است. و این قسمت تا حدودی از این قضیه آگاه است. 

شش تاچر در اصل خانه تکانی روایت داستان بود و تلاشی برای فدا کردن یک شخصیت اصلی تا رابطه ی شرلوک و جان را کمی متشنج کند. امید است که مارک گیتیس و استیون موفات چیزی باشکوه تر برای قهرمان هایشان در آستین داشته باشند. و در عین حال امیدواریم که توجیهی برای مرگ مری به جز ایجاد تنش در رابطه ی جان و شرلوک داشته باشند.


Flickering Myth
شش تاچر یک قسمت بلندپروازانه ی تلویزیونی است با داستانی که بالاخره در لحظات پایانی (همان گونه از سریال شرلوک انتظار می رود) به نتیجه می رسد. اما گاهی اوقات بلندپروازی کار دستش می دهد: بازی همان قدر به شرلوک تعلق دارد، به بیننده که می خواهد از پرونده رمزگشایی کند هم متعلق است اما در آخر بیش از حد پیچیده و طولانی می شود. بنا کردن ساختار اصلی داستان که برشخصیت مری، انتخاب جالبیست، مخصوصا با چاشنی عنصر سرگرم کننده ی رقابت بین او و جان واتسون (و نوزادی که باید اداره کنند) وقتی شرلوک آن دو را در مقابل یکدیگر قرار می دهد. اگرچه گذشته ی مبهم و روابطش تکراری شده اند. ما در فصل قبل این معما را که به شلیک مری به شرلوک انجامید تجربه کرده ایم. آماندا ابینگتون تقریبا به خوبی از پس این ابهام برمی آید اگرچه شاید به دوست داشتنی بودن شخصیتش صدمه وارد شود. صحنه ی کوتاه بعد از تیتراژ هم شاید بار دیگر امکان پیچیدگی نیت حقیقی اش را نشان می دهد. 


IGN 
بهترین قسمت های شرلوک متشکل از معماهای جذاب و لحظات زیبای شخصیت-محور در پرونده های ساده بودند - پرونده ی صورتی، رسوایی در بلگراویا، آخرین عهدش اما شش تاچر قسمتی گسسته و بی هدف و شروعی دلسردکننده برای فصل جدید بود. 

در نهایت، این قسمت حس ماجرای مدرن برای کاراگاه معروف را نداشت بلکه شبیه به قسمت های جنایی سریال های آبکی بود که در آنها هنر استنتاج متاسفانه تصادفی است. با این حال، پایان این قسمت مری را از معادله حذف می کند و دوباره رابطه ی هملز و واتسون را قاطعانه در مرکز توجه قرار می دهد که امیدواریم در پرونده ی بعدی به طول کامل بررسی شود. 


Digital Spy
حیف است که پایان "شش تاچر" آن طور که باید خوب از کار درنیامده، وگرنه نکات مثبت زیادی دارد. با وجود اینکه بعضی این سریال را به "خود متشکری" متهم کرده اند چرا که به شخصیت بیشتر از داستان اهمیت می دهد، این قسمت سریال شرلوک تعادل دلچسبی بین این دو پیدا می کند.

ایفای نقش بازیگران اصلی سریال یکدست قوی است با وجود اینکه از هر کدام خواسته می شود که از اجرای عادی شان فراتر روند. بندیکت کامبربچ شرلوکی را به ما نشان می دهد که شکننده تر و نامطمئن تر از قبل است. مارتین فریمن نقش جان واتسون را در آن واحد لایق و نالایق دلسوزی بازی می کند و آماندا ابینگتون که مشخص است از فرصت بسط دادن جنبه های مختلف شخصیت مری از مادر مهربان گرفته تا قاتل توقف ناپذیر لذت می برد. 

با وجود تلاش های بازیگران - به خصوص فریمن که عالی است - حس آشنایی بیش از حد باعث بی روحی کل صحنه می شود. مرگ مری گریز ناپذیر بود اما آیا باید اجرایش این قدر قابل پیش بینی می بود؟

این شرلوک در بهترین حالتش نیست اما در پایان به اندازه ی کافی رضایت بخش هست که تضمین کند هفته ی آینده برای دیدن کاراگاه دروغگو به پای گیرنده ها خواهید نشست تا ببینید داستان از این پس به کجا می رود. 


ترجمه از بیکر استریت 


پنجشنبه 16 دی 1395ساعت : 11:00| نویسنده : مهرناز
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مونا شنبه 18 دی 1395 23:16
نامه در نامس
خیلی دلم میخواد بدونم
مهرناز پاسخ داد:
نامه؟
شنبه 18 دی 1395 22:23
درسته مونا خانم
من اشتباه کردم اینا دوتا چاقوی بسیار شبیه همن
در همون سکانس که چاقو رو توی سیب برای شرلوک میزاره چاقوی شرلوک اون پشت دیده میشه
ولی بسیار جالبه این دو نفر چاقو های چند کاره شبیه هم دارن (فک کنم برای موریارتی هم نامه زیاد میاد :)
یه سوال دیگه اینجا پیش میاد
اگه شرلوک چاقوی موریارتی نگه میداشت الان باید دوتا چاقو داشت
با چاقوی موریارتی چیکار کرد ؟
فاطمه شنبه 18 دی 1395 20:22
بچه ها این آخرین فصله؟
مهرناز پاسخ داد:
آخرین فصل نیست ولی احتمالا برای فصل بعد خیلی باید منتظر شیم. این طور که می گن قسمت آخرو ببینیم متوجه می شیم منظورشون چیه
xawolf شنبه 18 دی 1395 19:57
دوستان بیاین یکم واقع بینانه نگاه کنیم.
این قسمت در حد سریال شرلوک نبود.
ضعیف ترین قسمتی بود که از شرلوک دیده بودم.
مرگ مری هم خیلی مسخره بود اینو کمتر کسی اعتراف نمیکنه...
امیدوارم که قسمت های بعد جبران کنن.
مهرناز پاسخ داد:
از بانکدار کور بهتر بود! و از نعشکش خالی البته به نظر من
مونا شنبه 18 دی 1395 17:52
اون که تو اپیزود اول فصل اولم چاقو رو داشت
mahdi.hp شنبه 18 دی 1395 15:41
شرلوک: "اگه اوضاع از این بهتر بشه من دوتا چاقو میگیرم"
(این جمله در اوایل شش تاچر گفته میشه)
جالبه بدونین اون چاقو خریده نشده بلکه یه هدیست یا یه یادگاریه اونم از طرف جیم
I O U
-SH شنبه 18 دی 1395 14:32
در جواب على:

مرى گفت: برو به جهنم شرلوك (ادامه همون كلیپی كه رو سى دى بود)
موریارتی شنبه 18 دی 1395 13:03
هیچ كدومشون از نبود موریارتی انتقاد نكردن ؟

دوستان از اتاق فرمان اشاره میكنن خیر نكردن

همینكارا رو میكنن نقد " معمولی " نصیب شرلوك میشه ...
مهرناز پاسخ داد:
reyhoon جمعه 17 دی 1395 20:21
با 90درصد نقدها موافقم
به نظرم کارگردانی هم یه ضعف هایی داشت طوری که بعضی جاها احساس میکردم دارم یه سریال دیگه میبینم
و اون هیجان همیشگی که موقع دیدن قسمت های قبل شرلوک(حتی برای چندمین بار!)داشتم رو این دفعه احساس نکردم
البته لاید دید چه طور میخوان نقاط مبهم داستان رو روشن کنند و ادامش بدند!
شاید چیزایی که توجه ما رو جلب نکرده یه چیز جالب از آب دربیاد
مهرناز پاسخ داد:
اره ممکنه مثل قسمت ویژه یه دفعه یه چیزی رو کنن که تمام داستانو عوض کنه
amin جمعه 17 دی 1395 18:05
این قسمت اصلا در مقایسه با قسمت های اول فصل ذو و سه غافلگیری نداشت ولی در کل بدک نبود میتونست بهتر از این باشه
مهرناز پاسخ داد:
از قسمت اول فصل سه به نظرم بهتر بود
Faezeh جمعه 17 دی 1395 15:06
جالب بود. به هرحال این قسمت کیفیت قسمتهای قبل رو نداشت
امکانش هست نقدهای فصل های قبل رو هم بذارین؟؟
مهرناز پاسخ داد:
نقد فصل سه و عروس نفرت انگیز رو گذاشته بودیم اگه اشتباه نکنم. سرچ کنید بالا سمت چپ صفحه پیدا می کنید
Fateme پنجشنبه 16 دی 1395 23:23
ایدا شوهر لیدی اسمال وود توی قسمت اخرین سوگند او خودکشی کرد. تو یه روزنامه یا تلویزیونی جایی توی همون اپیزود خبرش رو نوشته بود. البته ممکنه دوباره ازدواج کرده باشه
مهرناز پاسخ داد:
Mohsen_SH پنجشنبه 16 دی 1395 22:23
کلا تو همه نقد ها نقد منفی و نارضیاتی بود ،با اینکه بازیگر ها و عوامل فیلم قبلا گفته بودن که این فصل با فصلای دیگه فرق میکنه و نباید با قسمتای فصل قبل مقایسه کرد ولی واقعا خوب به موضوع ها نپرداخته بودن یه جور سردرگمی تو طول فیلم بود کاش قسمتای بعدی قشنگ جمع و جورش کنن،با نظر scott.holmes هم موافقم که باید وقتی مری مرد سریع ازش رد نمیشدن.
مهرناز پاسخ داد:
فکر می کنم قسمت دوم خیلی خیلی کوبنده باشه
Ehsan پنجشنبه 16 دی 1395 22:20
داستان واقعا داشت به یه درام احساسی تبدیل میشد با وجود مری .و اون درواقع موضوع اصلی یعنی شرلوکو تا حدودی بی اهمیت کرده بود به علاوه داستان واقعیه شرلوکم بیشتر درام جنایه تا احساسی و اگه شرلوکو واتسون به تنهایی با پرونده های پیچیده ما رو همراهی کنن بسیار جالب تر میشه همونطوری که توی تو فصل اول و دوم دیدیم...
مهرناز پاسخ داد:
نویسنده ها همیشه گفتن شرلوک سریال در مورد یه کارگاهه و صرفا سریال کاراگاهی نیست. ولی درسته همون طور که یکی از نقدا نوشته بود وقتی دو جنبه ی سریال در کنار هم ظاهر می شن سریال شرلوکم به اوجش می رسه
رضا پنجشنبه 16 دی 1395 22:19
اونجایی که واتسون از اتوبوس پایین میاد و داره پیام میفرسته واسه اون دختره وقتی دختره رو میبینه یه عکس جالب تو ایستگاست حتما ببینید اگه ندیدید
مهرناز پاسخ داد:
بله، شخصیت منفی قسمت دومه
B mokh پنجشنبه 16 دی 1395 22:08
۳۵ نفر انلاین حقیقیه!!!!؟؟؟؟
مهرناز پاسخ داد:
شب/صبح پخش 115 هم شدیم
سروش پنجشنبه 16 دی 1395 20:45
من هنوز قسمت جدیدو ندیدم واقعا مری مورستون مرد؟
مهرناز پاسخ داد:
سر مردنش فعلا اختلافه ولی در حال حاضر بله
پگاه پنجشنبه 16 دی 1395 20:21
منم با ایدا موافقم
بنظرم در واقع این اپیزود پایه ی اپیزودای بعدیه و فقط باید بازم منتظر باشیم
Aida پنجشنبه 16 دی 1395 19:23
عااالی!
راستی اسمیت ممکنه شوهر خانم الیزابت اسمالوود باشه؟؟؟؟!
Fateme پنجشنبه 16 دی 1395 16:57
آیدا واقعا گل گفتی
سارا پنجشنبه 16 دی 1395 15:49
با نظر آیدا موافقم
آیلار پنجشنبه 16 دی 1395 15:37
با نقد Den of geek کاملا موافقم. این قسمت در «مقایسه با استاندارد بالای این سریال» در حد خوب بود و از اون نفس گیری و تعلیقی که در قسمت «آخرین عهدش» دیدیم خبری نبود.
مرگ مری هم دور از انتظار نبود به خاطر همین توقعِ یه پایان تکاندهنده و دراماتیک تر رو برای شخصیت مری داشتم..
با همه اینا از این اپیزود راضی بودم.
هنوز دو اپیزود دیگه مونده و برای قضاوت زوده..
مهرناز پاسخ داد:
درسته
aida پنجشنبه 16 دی 1395 14:47
به نظر من بیشتر این نقدا به خاطر اینه که این قسمت مثل باقی قسمتها مستقل نیست و وابسته به قستهای بعد و حتی قسمت عروس نفرت انگیزه و نقد و بررسی این قسمت درست مثل این میمونه که تو دقیقه ی سی یک فیلم سینمایی سالن سینما رو ترک کنی و بشینی فیلم رو نقد کنی
مهرناز پاسخ داد:
درسته
Milad پنجشنبه 16 دی 1395 14:37
مرگ مری که بیشتر خنده دار بود تا ناراحت کننده!

مهرناز پاسخ داد:
بیش از حد کلیشه ای بود. به قول بقیه امیدوارم دلیل بزرگتری داشته باشه
محمدامین فیروزی پنجشنبه 16 دی 1395 12:46
من نقد کاربران imdb رو هم که میخوندم زیاد نظرشون مساعد نبود و اکثرا بد گفته بودن.ولی من نمیدونم چرا هر چی که موفات و گیتیس میسازن نمیتونم ایرادش رو بگیرم و کلا دوستش دارم.حالا اصلا بندیکت و مارتین بیان به دوربین فقط زل بزنن هم من نمره ده میدم بهش.
مهرناز پاسخ داد:
من همیشه گفتم انتظارا از شرلوک بالاست. این قسمت به خودی خودش قسمت بدی نیست! راستش از بقیه ی نوشته های گیتیس تر و تمیزتر و پیوسته تره! فقط وقتی با قسمت های قبل مقایسه ش می کنی اشکالاتش پررنگ تر میشه. البته بازم میگم باید منتظر دو قسمت دیگه باشیم تا نظر/نقد درستی بتونیم داشته باشیم
Scott.holmes پنجشنبه 16 دی 1395 12:42
به نظر من خیلی خوب بود ولی خب واقعا اونقدری که انتظار داشتیم خوب نبود . خب توی دوتا فصل قبل یعنی فصل دوم و سوم ما تونستیم به ادامه ی قضیه پی ببریم اما توی این فصل همچین خبری نبود و ما هنوز نمی دونیم که چه بلایی سر موریارتی اومده . مرگ مری هم خیلی هندی بود و راحت ازش گذشتند مثل خودکشی شرلوک توی سقوط رایخنباخ ولی با این تفاوت کن شرلوک باید برمیگشت و جوسازی برای مرگ کسی که زندست زیاد جالب نیست ولی مری واقعا مرد و بهتر بود که‌ یکم مرگش رو بهتر جلوه میدادند حتی جان آخرش همه کن مری داشت میکرد براش هیچ کاری نکرد و اون صحنه ای هم که جان رفت تو قبرستون ، خیلی زود ازش رد شدند در صورتی که‌ واسه شرلوک اینطوری نبود .
مهرناز پاسخ داد:
با مشکل کمبود زمان هم مواجهن متاسفانه
kimia پنجشنبه 16 دی 1395 11:47
چه نقدایی کردن!!!
مهرناز پاسخ داد:
البته من تیکه هایی که فکر می کردم اصل حرفشونه برداشتم وگرنه از این بلندتر بودن. راستشم بگم کلا کیفیت نقدا مثل همیشه نبود. اولی و آخری نقدهای درست حسابی بودن که با دلیل و مدرک نقد کرده بودن
علی پنجشنبه 16 دی 1395 11:30
صحنه کوتاه بعد از تیتراژ کدوم بود؟
مهرناز پاسخ داد:
تو پست دانلود می تونید ببینید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
بهترین سکانس فصل چهار؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram