[ ]
 
 
حضور نویسنده ها و تهیه ی کننده سریال شرلوک در جشنواره ی بین المللی ادبیات جنایی
نظرات


روز شنبه اول جون 2013 (11 خرداد 1392) در طی جشنواره ی بین المللی ادبیات جنایی در شهر بریستول، برنامه ی مخصوصی برگزار شد. این برنامه سوال و جواب به نام "خلق شرلوک" که در بعد از ظهر این روز برگزار شد شاهد توضیحات استیون موفات، مارک گیتیس و سو ورتو در مورد شکل گیری سریال شرلوک و وضعیت سری سوم بود که در حال حاضر تا اوایل تابستان در استراحت به سر می برد. استیون موفات به شوخی در مورد طولانی شدن تولید سری جدید در کنار پروژه های دیگر اظهار کرد: "ما برای مدت کوتاهی از کار دست کشیدیم تا مارتین (فریمن) برای فیلم برداری صحنه های بیشتری از فیلم هابیت یه سر نیوزیلند بره و برگرده. راستش رو بخواین قراره فیلم برداری رو کریسمس آینده ادامه بدیم." مارک گیتیس نیز به مزاح نتیجه گیری کرد که "این خبر اختصاصیه چون قراره فقط 9  تا فیلم ضبط کنیم"

مارگ گیتیس در مورد جلوه های زیبا شناختی سریال ب.ی ب.ی س.ی و مخصوصا جوانب نمایش جنایت و جنایت کاری می گوید:" اون چیزی که ما رو با دویل مرتبط می کنه حس سرگرم کنندگی داستانمونه. در بازگویی وقایع جنایی، ما قطعا جنبه ی سرگرم کننده ش رو در نظر می گیریم. سریال ما در مورد جنبه ی تاریک قتل های زنجیره ای نیست. البته، از این قبیل مسائلم داریم."

استیون در مورد قرار دادن شرلوک هلمز در عصر مدرن در متن نوشته ی آرتور کانن دویل اظهار کرد:"می خواستیم از دنگ و فنگ قرار دادن داستان در محیط تاریخی خلاص بشیم از این لحاظ که شرلوک رو از بیننده ها دور می کنه. پیش خودمون تکرار می کردیم که کار ما بازگردانیه و نه بازسازی. برای بیننده های مدرن این شرلوک هلمزمناسب به نظر می رسید. او یه شخصیت پیر یا افسانه ی فرسوده ای زمان قدیم با 50 سال سن یا پیشرویی ضعیف نبود. او مرد خطرناکی بود که در لندن کارهای خیلی مدرنی انجام می داد."

مارک گیتیس در مورد موفقیت شرلوک بیان کرد:"فرصتی بود که تاثیر بزرگی به جای بذاریم. اصلا فکر نمی کردیم چقدر مردم قلب های خودشون رو به روی ما باز می کنند. غیر قابل وصفه و ما خیلی هیجان زده شدیم چون اصلا فکرش رو هم نمی کردیم. و حقیقت محضه اگه بگم که بین ساعت 8.30 تا 9.30 اون یکشنبه شب، بندیکت کامبربچ ستاره شد و این گونه اتفاقات فقط در داستان ها باید ممکن باشه."

استیون موفات در مورد چالش های نوشتن استنتاج ها می گوید "تلاش برای ساختن (شرلوک هلمز) خیلی طاقت فرساست. و شما می بینید که دویل با اینکه در "پرونده ی سرخابی" و "نشان چهار" به خوبی داستان ها رو شروع می کنه تا پایان داستان بی خیال می شه." مارگ گیتیس اضافه می کند " ما ملتمسانه سعی می کردیم استنتاج های هوشمندانه تری پیدا کنیم اما در آن واحد وقتی سر خوشانه بشه از روی شلوار پدر بچه رو تعیین کرد، قضیه خنده دار می شه."

 استیون در جواب اینکه دکتر شخصیت شبیه به شرلوک هلمز دارد گفت "ما نمی تونیم به خاطر اینکه آن ها (موفات و گیتیس) در هر دو سریال (دکتر هو و شرلوک) مشغول به کار هستند، تفاوت های مصنوعی قائل بشیم در حالی که این تفاوت ها وجود ندارند و چون برای کسی مهم نیست. در بهترین حالت می توان گفت که آن ها دو روی یک سکه هستند اما من هیچ وقت معنی این رو متوجه نشدم. مردم با هم تفاوت دارند. شرلوک آرزو داره به اون چیزی برسه که دکتر ازش فرار می کنه. دکتر نمی خواد از انسانیت دور بشه در حالی که شرلوک هلمز می خواد از ورای اون بگذره. به جرائت می تونم بگم که با هم کنار نمیان. دکتر از دیدن شرلوک هیجان زده می شه در حالی که شرلوک احتمالا یه مشت بخوابونه زیر چونه اش." استیون در پاسخ به اینکه آیا احتمال بازی بندیکت کامبربچ در نقش دکتر وجود داره گفت: " بازی کردن دو شخصیت نمادین در آن واحد خیلی گیج کننده می شه. فکر می کنم بازی فقط در یک نقش نمادین  ممکن باشه." مارک اضافه کرد " ولی به این معنی نیست که نمی تونه نقش جیمز باند رو بازی کنه"

استیون در مورد اشتیاقش برای ادامه ی تولید سریال می گوید "فکر می کنم سو، مارک و من تا زمانی که بهمون اجازه بدند ادامه بدیم. ما خیلی اتفاقی دو تا از بزرگترین ستاره های سینما در جهان رو داریم ولی بندیکت برای خودش دستور ساخت سری چهارم هم صادر کرده.". به این نکته هم اشاره شد که آینده ی سریال به در دسترس بودن بندیکت کامبربچ و مارتین فریمن بستگی دارد و استیون تاکید کرد که بدون این دو بازیگر سریال به هیچ وجه ادامه پیدا نخواهد کرد و انتخاب بازیگر های جایگزین نیز صورت نخواد گرفت.

مارک گیتیس در مورد ظاهر شرلوک اظهار کرد "دویل گفته بود که شرلوک در تقریبا خشک و رسمی لباس می پوشید، پس ما احساس کردیم که به کت بلند احتیاج داره و کت و شلوار خوب تنشه" استیون موفات گفت" یکی از جزئیات شخصیتی شرلوک که تا به حال بهش تنها اشاره کردیم، اینه که شرلوک خودش رو خیلی در آینه نگاه می کنه. پس در حالی که خودش اظهار می کنه که درگیر این مسائل نیست طوری رفتار می کنه که با خودش باور داره "زن ها برای من اهمیتی ندارند ولی جرئت دارن به من علاقه نشون ندن!"

استیون موفات در مورد چالش های معرفی موریارتی به بیننده های مدرن می گوید:"تمام شخصیت های منفی در سینما و تلویزیون الهام گرفته از شخصیت موریارتی در داستان آخرین مشکل نوشته ی دویل هستند. همه شبیه او صحبت می کنند... اون برخورد نهایی محشر در آخرین مشکل در تمام برخورد های ابر قهرمانان و دشمناننشون تکرار می شه."

" نقش (خانم هادسون در شرلوک) بیشتر از اون چیزیه که تعبیر های قبلی برای اون در نظر گرفته بودند و "اونا استابز" (بازیگر نقش خانم هادسون) بخش بزرگی از این تعبیره. شخصیت او دوست داشتنی است و ما کمی بیشتر در سری سوم در مورد او اطلاعات کسب خواهیم کرد." مارک گیتیس که با این خبر بسیار کوچک در مورد سری سوم همه را هیجان زده کرد.

استیون موفات در مورد اینکه مبتلا بودن هلمز به سندروم اسپرگرز گفت "برای شرلوک مشکلی نداره که حرف هایی که بقیه در موردش می زنند رو رد نکنه رو چون براش راحت تره. به نظرم این طوری جالب تره که خودش مسیر خودش رو انتخاب کرده. او می خواهد نابغه ترین فرد روی زمین باشه و بنابراین چیز هایی که حواس او را پرت می کنند را از دور خود حذف می کند. به نظرم ذهن او آنقدر جذاب است که بقیه ی اعضای بدنش برایش جالب نیست." مارک گیتیس اضافه کرد"شرلوک از بودن خودش راضی است. بسیاری از تعبیر ها این اشتباه بچه گانه و عجیب را می کنند که در میان جالب ترین پرونده ی کاری اش او را در حال مصرف نشان می دهند."

استیون موفات گفت "در داستان های اصلی، او (شرلوک) آدم بسیار خوشحالی است. او فرصت این را دارد که با دوستش دکتر واتسون به حل معماهای جنایی برود. بهش خوش می گذره. هر دوی آنها در آپارتمانشان می خندند. آنها (شرلوک و واتسون) دوستش (آپارتمان) داشتند."  به نظر می رسید که امروز او و مارک گیتیس مشغول تهیه ی شرلوک و دکتر هو بودند.

منبع گزارش و عکس: شرلوکولژی

ترجمه از خودم

پی نوشت 1:در ضمن با اینکه در این گزارش نوشته نشده ولی نویسنده ها این وعده رو هم دادن که سری سوم پر از صحنه های کل کل شرلوک و مایکرافته!  یه قسمت های از گزارش هم که به نظرم جالب نبودند ترجمه نکردم ولی اگه کسی خواست بدونه می تونم براش ترجمه کنم.

پی نوشت 2:چند تا از ویدیو های قبلی رو که بعضی در دانلودش مشکل داشتند با مدیا فایر آپلود و به خود پست های قبلی اضافه کردم. لطفا اگه نتونستید ویدیو های قبلی رو دانلود کنید به پست های آپدیت شده مراجعه کنید.سه شنبه 14 خرداد 1392ساعت : 02:05| نویسنده : مهرناز
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
آیا فصل چهارم سریال شرلوک برای شما فصل دلخواهی بود؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic